Licencjonowanie SOLIDWORKS

Wiele dostępnych wariantów licencji SOLIDWORKS pozwala na dopasowanie do własnych potrzeb. Wybierz optymalne rozwiązanie spośród licencji stanowiskowych lub sieciowej.

Licencja SOLIDWORKS dostępna jest również w wersji online.

Wyślij zapytanie

Rodzaje

czasowa-stanowiskowa

Czasowa stanowiskowa

Możliwości

Podczas instalacji licencji użytkownik podaje numer seryjny, następnie oprogramowanie łączy się z serwerem aktywacji SOLIDWORKS i uzyskuje dostęp. Licencja jest ograniczona w czasie, a najkrótszy okres jej wykupienia to 3 miesiące.

Korzyści

Zapewnia elastyczność, ponieważ pozwala na pracę oprogramowania w dowolnym środowisku sieciowym lub niezależnie od niego. Daje możliwość nabycia programu tylko na wybrany okres czasu. Może być ona używana w połączeniu z licencjami wieczystymi.

wieczysta-sieciowa

Wieczysta sieciowa

Możliwości

Polega na korzystaniu z serwera licencji zainstalowanego wewnątrz firmy. W Menedżerze Licencji Sieciowej, po podaniu numeru seryjnego następuje aktywacja puli licencji – jeden sieciowy numer seryjny na kilka licencji.

Korzyści

Serwer licencji nie wymaga stałego dostępu do Internetu, pilnując aby w jednym czasie było uruchomionych tyle stanowisk ile zapewnia licencja, jednak można zainstalować ich więcej. Łatwo można zarządzać pulą licencji, dzięki wydajnemu mechanizmowi SolidNetWork.

wieczysta-stanowiskowa-reczna-aktywacja

Wieczysta stanowiskowa – ręczna aktywacja

Możliwości

Licencja przypisana do konkretnego komputera, jednak możliwy jest jej transfer przez Internet na inne stanowisko. Aktywowana poprzez podanie numeru seryjnego tylko raz, później już nie wymaga dostępu do Internetu.

Korzyści

Umożliwia efektywną pracę w dowolnym środowisku sieciowym. Najlepsza dla umiarkowanej liczby stanowisk. Jednorazowa aktywacja określa zakres dostępnych narzędzi.

Korzyści

licencje-cwsystems

Kilka wariantów

Oprogramowania SOLIDWORKS są licencjonowane na cztery możliwości. Jako model stanowiskowy z aktywacją ręczną lub aktywacją online oraz sieciowy, z jednym numerem seryjnym na wiele stanowisk, a także czasowy na wybrany okres czasu.

transfer-licencji-cwsystems

Transfer

Licencja może być wytransferowana na inny komputer, gdy nadejdzie taka potrzeba. Proces trwa krótko i pozwala używać licencji na wielu stanowiskach. Licencja sieciowa umożliwia samodzielną i bezproblemową zmianę komputera służącego jako serwer.

aktywacja-licencji-cwsystems

Aktywacja

Klucze sprzętowe nie są używane, przez co nie ma przywiązania do konkretnego komputera. Weryfikacja numeru seryjnego następuję za pośrednictwem Internetu, co umożliwia potwierdzenie legalności. Jest ona jednorazowa, wykonywana bezpośrednio po instalacji.

licence-life-cwsystems

Dożywotność

SOLIDWORKS udziela licencji dożywotnio, tj. jest ona przynależna, nie można odsprzedać jej dalej. Wyjątkiem jest proces ACR (Account Change Request), czyli przeniesienie licencji na inny podmiot ze względu np. na zmianę nazwy firmy czy wydzielenie w obrębie grupy.

Zamów wycenę Licencji

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, a nasz specjalista prześle Ci więcej szczegółów:

Sukces! Wiadomość została wysłana. Niedługo nasz przedstawiciel skontaktuje się z tobą w celu omówienia szczegółów.
Błąd! Nie możemy wysłać twojej wiadomości. Prosimy o kontakt z naszym biurem: 539 578 601